GRĮŽTI ATGAL
Kaip klijuoti tapetus
Naudinga
2019-10-03

Kaip klijuotis tapetus pataria Lina Kalinauskaitė, RETROFORMOS įkūrėja.

Tekstas publikuotas www.interjeras.lt

 

Esu Lina Kalinauskaitė, interjero stilistė, RETROFORMA įkūrėja.

Man patinka tapetai. Namams jie suteikia spalvų, raštų, jaukumo ir meninio savitumo. Neįsivaizduoju interjero be tapetų. Mano namuose visi kambariai išklijuoti tapetais, o didesnėse erdvėse derinu net kelis tapetų raštus. Svetainėje sienų apmušalus keičiu kasmet, nes savo namuose rengiu naujų audinių ir tapetų kolekcijų pristatymus. Tokiu būdu interjero specialistus supažindinu su naujausiais raštais ir juos rodau realiuose namuose. Tai – mano darbo dalis. Kiekvienais metais tikru iššūkiu tampa naują raštą priderinti prie jau esamų ir išlaikyti vientisą stilių.

Daugelis mano, kad klijuoti tapetus – misija neįmanoma, bet iš tikrųjų visai nesudėtinga ir netgi linksma. Noriu jums parodyti, kad tai nėra raketų mokslas. O kur dar tas saldus pasididžiavimo savimi jausmas pabaigus darbą ir atnaujinus namus savo jėgomis.

 

Tapetų klijavimo projektui jums reikės reikės:

 

 • Tapetų;
 • Kibiro vandens ir kempinės;
 • Gulsčiuko;
 • Teptuko;
 • Tapetavimo mentelės;
 • Žirklių;
 • Metro;
 • Volelio klijams tepti;
 • Pjaustymo peilio;
 • Klijų;
 • Popieriaus užtiesti grindims.

Pasiruošimas

 

Svarbiausia, kad tapetuojama siena būtų sausa ir lygi. Jei sienoje yra įtrūkių ar anksčiau kabėjusių paveikslų skylių, jas reiks užglaistyti paprasčiausiu glaistu, nušviesti, kad braukiant ranka per sieną, nesijaustų jokių nelygumų. Jeigu sienoje yra elektros kištukinių lizdų ar jungiklių, pirmiausia išjunkite elektros srovę, o tada atsuktuvu nusukite jų dangtelius.

Dažnai man užduoda klausimą, ar galima naujus tapetus klijuoti ant senų tapetų? Taip, galima, jei jūsų naujieji tapetai nelabai šviesūs ir raštas ramus. Mano siena buvo išklijuota viniliniais tapetais. Aš nulupau tik vinilinį sluoksnį su faktūra, o popierinis pagrindas liko ant sienos.

Mes klijuosime neaustinio pluošto tapetus. Jie labai tvirti ir tankūs, tad, juos priklijavus ant anksčiau buvusių tapetų pagrindo, senasis raštas nepersišvies.

 

8 lengvi tapetavimo žingsniai

 

1. Atidžiai apžiūrėkite sieną, ant kurios ruošiatės klijuoti tapetus. Siena turi būti lygi, o paviršius – vientisas. Jei yra įtrūkių ar nelygumų, galima juos paglaistyti ir pašveisti. Tapetus klijuoti reikia pradėti nuo labiausiai matomos vietos. Mano atveju – iš kairės į dešinę. Tapetų juostas klijuokite vieną po kitos. Labai svarbu pirmą juostą priklijuoti tiesiai ir teisingai. Geriausia naudoti gulsčiuką ir ant sienos nusibrėžti tobulai vertikalią liniją. Jei pradėsite klijuoti nuo kampo, užleiskite 2 cm: tai reiškia, kad jei tapetų rulonas yra 53 cm, jūsų linija eis už 51 cm, o jei – 68 cm, tai už 66 cm. Kodėl klijuojant nuo kampo reikia užleisti 2 cm? Nes dažniausiai kambarių kampai nėra tobulai tiesūs.

 

2. Beveik visi šiuolaikiniai tapetai spausdinami ant neaustinio pluošto, o ne ant popieriaus, kaip anksčiau. Neaustinis pluoštas yra poliesterio ir celiuliozės mišinys, todėl sienų apmušalai gerokai tvirtesni, juos klijuoti lengva, klijai tepami tiesiai ant sienos, o ne ant tapetų. Klijus ties apvadais, kampais ir lubų linija tepkite teptuku.

 

3. Sieną klijais geriausia tepti voleliu. Taip yra daug greičiau ir klijai vienodai pasiskirsto. Kiek tepti klijų? Jei perbraukę pirštais per klijais išteptą sieną galite piešti ,,raštą“, vadinasi, klijų yra pakankamai. Daugiau klijų yra visada yra geriau nei per mažai.

 

4. Prieš išvyniodami tapetus, patikrinkite, ar visi turimi rulonai yra tos pačios spalvos ir serijos. Nors ir to paties rašto, bet skirtingų serijų tapetų atspalviai gali skirtis. Išvyniokite tapetus jų nekirpdami, pirmąją juostą švelniai prispauskite prie lubų linijos, pasižiūrėkite, ar tapetų juosta krinta žemyn tiesiai, pagal nusibrėžtą vertikalią liniją. Jei tiesiai, prispauskite stipriau. Patogu tapetų ruloną įdėti į specialų dėklą, bet jei grindys švarios, rulonas gali gulėti tiesiai ant grindų.

 

5. Tapetavimo glaistikliu išlyginkite susidariusias pūsles braukdami nuo tapetų juostos vidurio į šonus. Visą klijų perteklių, nuvalykite švariu šlapiu rankšluosčiu ar kempine.

 

6. Prispauskite visus tapetų kraštus ir aštriu pjaustymo peiliu nupjaukite tapetus prie grindjuostės. Jei pradėjote klijuoti nuo kampo, nupjaukite ir užleistus 2 cm.

 

7. Rašto derinimas. Kiekvienos juostos raštas privalo sutapti. Tai reiškia, kad kiekvieną kitą juostą reikia derinti jau prie priklijuotos. Laikykite tapetų juostą viršuje ir lėtai kelkite į viršų, kol raštas sutaps. Galima pasižymėti ir toje vietoje nupjauti.

 

8. Kištukiniai lizdai ar jungtukai. Tapetus klijuokite ant likusios ertmės. Iškirpkite priklijuotame sienų apmušale skylę toje vietoje, kur yra jungtukas ar kištukinis lizdas ir vėl prisukite dangtelį. Pabaigę klijuoti tapetuotus, apžiūrėkite sieną ir šlapia kempine nuvalykite klijų perteklių. Nebijokite sušlapinti tapetų. Vanduo nesugadina tapetų. Kruopščiai nuvalykite kiekvieną siūlę.

 

Tikiuosi, kad šie mano patarimai padrąsins jus pabandyti tapetus klijuoti patiems.

Jei pavyko man, pavyks ir jums!